META-EFT-emotsioonide vabastamise teraapia ehk koputamise teraapia

 Emotsionaalse vabaduse tehnika (EFT, i.k. Emotional Freedon Technique) ehk koputamine on tõhus abivahend vabastamaksnegatiivseid emotsioone ja valu. EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

EFT võib anda suurepäraseid tulemusi nii füüsiliste kui emotsionaalsete vaevustega tegelemisel. Lisaks sellele võib see aidata parandada tegutsemise tulemuslikkust (nt tööl, spordis, õpingutes). EFT põhineb teoorial, et kui mistahes eluvaldkond vajab parandamist, siis parandamist võivad takistada seni lahendamata emotsionaalsed teemad. On teada, et ka füüsiliste vaevuste või kroonilise valu puhul võib loomulikku tervenemisprotsessi takistada emotsionaalne stress.

EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni häiriv emotsionaalne või füüsiline probleem esile kerkib. EFTd saab tõhusalt kombineerida teiste teraapiameetoditega. 
Olen õppinud seda tehnikat Kreet Rosin-Pindmaa juures ja META EFT looja Tron Engeri käe all. 

Kuidas EFT töötab?
 See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT-s kasutatakse Hiina meditsiinist pärit teadmisi. Kuid erinevalt akupunktuurist, akupressuurist (ja muudest sarnastest tehnikatest), keskendub EFT häirivate sümptomite põhjusteks olevate emotsioonide vabastamisele. See aga aitab paljudel juhtudel füüsilisel vaevusel kaduda.

EFT teraapia võib aidata:
- vähendada stressi
- vähendada ärevust
- leevendada või vabaneda hirmudest (nt hirm tervise pärast, hirm mitte tulla toime majanduslikult, koertehirm, avaliku esinemise hirm, eksamiärevus, hirm saada eitav vastus)
- leevendada valu
- vabaneda sõltuvusest (nt suitsetamine, liigsöömine, liigne töötegemine jne)
- vabaneda traumast (nt lapsepõlvetraumad, õnnetused, diagnoosišokid jne)
- vähendada muretsemist
- vabaneda paanikahoogudest
- vabaneda foobiatest (nt lennuhirm, suhtlemishirm, klaustrofoobia, madudehirm jne)
- vähendada depressiooni, masendust vabaneda ärritustundest, süütundest, häbitundest, madalast enesehinnangust
- anda häid tulemusi ka füüsiliste sümptomite lahendamiseks, näiteks peavalu, düsleksia, allergia jms
- parandada tulemusi tööl, spordis 
- parandada suhteid, avalikuesinemise oskust, loomingulisuse väljendamist
- suurendada sisemist rahu
- suurendada iseenda väärtustamise taset ja paljudel muudel juhtudel.

EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) on väljakasvanud TFTst (mõtteväljaravist). EFT loojaks on Gary Craig (kes on Stanfordi lõpetanud insener). Uurides ja õppides erinevaid isiklikku arengut soodustavaid tehnikaid õppis ta 1991 aastal  Dr. Roger Callahani juhendamisel TFTd. Mõtteväljaravi looja, Ameerika psühhoterapeut Roger J. Callahan aitas oma patsiente selle iseäraliku meetodiga üle kahekümne aasta. Ravi põhineb arusaamal, et negatiivsed emotsioonid on mõttevälja energeetilisel kujul kinni jäänud kondenseerunud informatsioon, mis tekitab kannatusi, sest häirib keha sisemist energiavoolu ja põhjustab psüühilisi murranguid, õõnestades emotsionaalse heaolu tunnet. Tervenemise võtmeks on keha biovälja mõjutamine, koputades sõrmedega energiakanalitel asuvatele nõelravipunktidele. Olles õppinud TFT’d püüdis Gary Craig seda igapäevaelus rakendada ning järgneva viie aasta jooksul ta lihtsustas TFTd vastavalt oma kogemustele ning hakkas õpetama EFTd .


Näide elust enesest - koputusteraapiast tõhususest, vaata minu esimese astme õpetaja Kreet Rosin-Pindmaa poolt 2014 aastal läbiviidud teraapia seanssi siit: https://menu.err.ee/277667/mai-palling-vabanes-veerand-tunniga-paanilisest-koertehirmust

Kui tunned soovi tulla teraapiasse kirjuta liisugandi@gmail.com

Seansi tasu täiskasvanutele on 80 €, lastele 55 €

Share this page